• македонски јазик
  • English

ЛОКАЦИЈА

Антон Попов бр.5, 1000 Скопје, Р.Македонија

+389 2 321 27 00

Контактирајте нѐ

Heliocare

HELIOCARE 360º ПЕДИЈАТРИСКИ АТОПИЧЕН ЛОСИОН ВО ФОРМА НА СПРЕЈ

HELIOCARE 360º педијатрискиот атопичен лосион во форма на спреј со SPF 50 е широкоспектрален фотопротективен препарат, кој содржи хипоалергена формула, тестирана на атопична и чувствителна (сензитивна) кожа, особено за децата над 2 годишна возраст.
Содржи фотопротективни филтри, но и аргинин и глицерин, кои делуваат хидратантно и ја одржуваат функцијата на здрава бариера на кожата, која е нарушена кај чувствителната, атопична кожа. HELIOCARE 360º педијатриски атопичен лосион во форма на спреј ги задоволува најстрогите барања за фотозаштита. Содржи специфичен Fernblock®+ филтер, кој овозможува фотозаштита на кожата, нејзино обновување и моќна антиоксидативна активност, а кој штити од четирите типа на зрачење (УВ-А, УВ-Б, видливо и инфрацрвено зрачење), со истовремено неутрализирање и обновување на штетите на кожата, предизвикани од сончевите зраци. HELIOCARE 360º педијатриски атопичен лосион во форма на спреј, е клинички тестиран под педијатриска и дерматолошка контрола.

HELIOCARE CREAM SPF 50
HELIOCARE крем со заштитен фактор 50

Сончевите зраци секојдневно се пријател, но и непријател на човечката кожа, којашто без соодветна заштита не може да ги ужива благодатите на сонцето.

Оттука HELIOCARE CREAM SPF 50 претставува висококвалитетен, ефикасен, проверен и потврден производ којшто ги спојува посветеноста и истрајноста за убава и негувана кожа, и здраво потемнување.

Благодарение на фернблок активната, иновативна состојка HELIOCARE крем СПФ 50 нуди делотворна заштита за нормалната и сува кожа, превенирајќи ја притоа појавата на изгореници, дамки, предвремено фотостареење и други оштетувања на кожата.

HELIOCARE кремот со висок заштитен фактор е погоден за секојдневна употреба кај деца и возрасни во текот на целата година.

HELIOCARE GEL SPF 90
HELIOCARE гел со заштитен фактор 90
HELIOCARE 360° FLUID CREAM SPF 50+
HELIOCARE 360° GEL OIL-FREE SPF 50
9.HELIOCARE 360° GEL OIL-FREE SPF 50
HELIOCARE ПУДРА SPF 50 (темна)

Компактна SPF 50 пудра, за нормално и сува кожа, спречува фотостареење и истовремено опфаќа несовршености во комбинација со шминка.
Комбинацијата на Fernblock® со напредната технологија на филтрирање и активните антиоксиданти спречува и го поправа сончевото оштетување корегирајќи ги видливите знаци од фотостареење.

HELIOCARE ПУДРА SPF50 (светла)

Компактна SPF 50 пудра без масло, за нормални кожа. Спречува фотостареење и ги покрива несовршеностите. Истовремено придонесува за шминкање со рамномерен тон на кожата.

Благодарение на Fernblock® со својата комбинација на напредна технологија како филтер за филтрирање и активни антиоксиданти, го спречува и го поправа сончевото оштетување корегирајќи видливи знаци од фотостареење.

HELIOCARE 360 ТРАНСПАРЕНТЕН СПРЕЈ

Невидливиот спреј Heliocare 360 ° 200 мл аеросол, совршен за употреба на каросеријата. Откако ќе се примени, се суши брзо со невидлива, не-масна завршница. Mногу отпорна на вода и е ефикасна на влажна кожа. Совршен при капење во летните днеови. Аеросолната апликација го олеснува аплицирањето рамномерно, а може да се испрска од било кој агол – така можете дури и да ја примените на свој грб!
Ги содржи сите клучни технологии на Heliocare 360 °, невидливиот спреј овозможува заштита од широк спектар со SPF50.

HELIOCARE 360º УЛТРАЛЕСЕН И ХИДРИРАЧКИ ФОТОПРОТЕКТИВЕН ВОДЕН ГЕЛ SPF 50+


Неговата ултра-лесна, не-комедогена водена формула, за многу кратко време се абсорбира, оставајќи ја кожата хидрирана и обезбедувајќи комфорт во текот на целиот ден, а особено за време на сончање. После нанесувањето, HELIOCARE 360º водениот гел SPF 50+, формира тенок, заштитен водоотпорен филм со проѕирен изглед, врз кој може да се нанесе и декоративна шминка. Заштитниот филм подеднакво штити и од сончевите зраци, но и од загадувањата од воздухот. Скоро-неприметниот проѕирен филм, го прави HELIOCARE 360º водениот гел SPF 50+ одличен избор за секојдневна употреба и за мажите.
Системот за хидратација на кожата е со продолжено ослободување, овозможувајќи максимална хидратација на кожата до 24 часа. Неговите карактеристики овозможуваат едноставна, секојдневна апликација и кај најчувствителната, атопичната кожа, без ризик од иритација на очите.

HELIOCARE CREAM SPF 90
HELIOCARE крем со заштитен фактор 90

Грижата и заштитата на чувствителната и нежна кожа од штетното влијание на УВА и УВБ сончевите зраци е преточена во HELIOCARE CREAM SPF 90, делотворен крем со уникатна и ефективна формула за фотоимуна заштита на најчувствителната и кожата долготрајно изложена на сонце.

Успешната комбинација на состојки и филтри во кремот со ултрависок заштитен фактор, од една страна, овозможува ефикасна заштита од изгореници, дамки, и предвремено стареење, а од друга страна, помага за потхранување и ревитализирање на нежната кожа, давајќи и притоа природен и рамномерен тен.

HELIOCARE крем СПФ 90 брзо и лесно се впива во кожата, не оставајќи притоа бели траги и мастен сјај, што го прави особено корисен за употреба кај деца и возрасни со светол тен.

HELIOCARE GEL SPF 50
HELIOCARE гел со заштитен фактор 50
HELIOCARE SPRAY SPF 50

HELIOCARE 360° AIRGEL SPF 50+
9-heliocare-360-airgel-spf-50
HELIOCARE ORAL CAPSULES
13-heliocare-oral-capsules
HELIOCARE 360º PEDIATRICS ТРАНСПАРЕНТЕН СПРЕЈ

Heliocare 360º Pediatrics Transparent Spray претставува целосен спектар на течни креми за сончање во форма на аеросол, кој може лесно и ефикасно да се примени од секоја позиција за да се олесни заштитата на деликатната кожа на децата.