3C-PHARMA LABORATORIE

Избор на продукти

Sinuxin® таблети

Sinuxin® таблети е производ наменет за дишните патишта и респираторниот систем. Лабораторијата 3C PHARMA® ги разви таблетите Sinuxin®, ефикасен производ кој благопријатно делува на горните дишни патишта благодарение на ѓумбирот кој го смирува грлото и придонесува за одржување на здрави дишни и бронхијални патишта како и за оптимална имунолошка рамнотежа на дишните патишта, потоа еукалиптусот кој делува на фаринксот и гласните жици и рузмаринот кој го зајакнува имунитетот и придонесува за природна одбрана на организмот.

Carboline®

Ослободува од надуеност и гасови во стомакот

Карболин дигестивен комфор (30 капсули) е индициран во случај на надуеност и гасови во цревата. Нелагодното и мрзливо варење веднаш може да ви го отежне животот. За повеќе да не страдате од овие секојдневни маки (вишок на гастрични или цревни гасови, надуеност, аерофагија, надуеност…), ви нудиме решение кое во иста таблета комбинира 2 природни состојки, растителен јаглен и анасон со своите добро познати својства.


Sedatuxil® сируп

Сирупот Седатуксил, формулиран од растителни екстракти и природни активни состојки, се користи за смирување на сите видови кашлица: сува кашлица, влажна кашлица и придружни иритации.

Лабораторијата 3C PHARMA® разви Sedatuxil® сируп, ексклузивен фито комплекс погоден за целото семејство. Формулиран е со 5 специјално избрани растителни екстракти, меѓу кои каранфилчето кое помага во одржување на здрав респираторен тракт, тегавецот кој смирува во случај на иритација на грлото и фаринксот и белиот слез кој го смирува грлото. Наменет за возрасни и за деца од 3 години.


Myocalm

Миокалм таблетите претставуваат додаток во исхраната кој е препорачан за во случај на контракции на мускулите лоцирани на грб, лумбалната, цервикалната област…

Формулата на овој додаток во исхрана комбинира 10 состојки кои што се специјално селектирани:

• Есенцијалното масло од риган има учество во преносот на нервниот прилив и мускулната контракција.

• Горчливиот портокал смирува и опушта

• Черепот придонесува за добро функционирање на мускулите на скелетот, за време на нормална физичка ативност или за време на спорт и ја подобрува подвижноста.